בניית אתר רספונסיבי

בניית אתרים רספונסיביים

אתם לא מגיבים? בניית אתר רספונסיבי! (אתר מגיב)

 

אנחנו חיים בעולם שהכל בו מהיר והצורך במידע חייב להיות זמין ובמיידי וחייב להיות זמין.

הטלפונים החכמים ומחשבי הטבלט שהפכו לזמינים ובאמצעותם אנו גולשים באינטרנט, מחזקים את הנתון שקהל המשתמשים הזה כבר גדול מאוד ועומד כבר מעל לכניסות לאינטרנט דרך המחשב השולחני.

נתון המחייב שאתרי אינטרנט יהיו מותאמים לתצוגה בכל המכשירים והרזולוציות.

היתרון זה שהיום זה כבר סטנדרט בתחום פיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט.

 

אז מהו הפתרון?

בניית אתר רספונסיבי (אתר מגיב) ועיצוב אתר רספונסיבי המתאים את עצמו אוטומטי לגודל המסך ולרזולוציה של  כל המכשירים שגולשים איתם באינטרנט.

הטכניקה לבניית אתר אינטרנט רספונסיבי כוללת שימוש ב Html5 וב- CSS3 כל האובייקטים באתר רספונסיבי מוצבים ביחס משתנה ובהתאם לרזולוציית המסך, בהתאם למיקום היחסי ביניהם ניתן גם לקבוע את התצורה שהאובייקטים יוצגו ואת העיצוב שלהם וכמובן את המיקום שלהם.

יש לי אתר ישן האם אפשר שיהיה אתר רספונסיבי?

טכנית אפשר. רצוי וגם מומלץ. מה שכן תמיד חשוב לראות שהנראות של האתר הי עדכנית והקוד שהאתר כתוב בו הוא מספיק תקני, כך תוכלו לעניק לגולשים שלכם חווית גלישה המותאמת לכל מכשיר שיגלשו דרכו, אל תגידו לגולשים שלכם מאיפה לבוא. תנו לגולשים שלכם את האפשרות להכנס אליכם לאתר מכל מכשיר שנוח להם.

במידה והאתר אינטרנט שלכם קיים, נבצע שינויים קלים בעיצוב ונהפוך אותו לעדכני וחדשני, כך נתאים לכם את האתר לפלטפורמות הקיימות.

העיצוב ידבר באותה השפה של האתר הקיים, למעשה זהו אותו עיצוב רק מצומצם יותר ומותאם לרזולוצית המכשיר, כך הגולשים שלכם יוכלו לקרא את התכנים ולראות את התמונות שלכם באתר מבלי לשחק עם הגודל של התצוגה.

למה אני צריך אתר אינטרנט רספונסיבי?

  • לתת לגולשים שלכם לראות את האתר שלכם בצורה האופטימלית במכשיר שהם גולשים בו.
  • שימושיות, יותר שימושי לגלוש באתר מותאם מאשר באתר לא מותאם.
  • להגדיל את יחס ההמרה של הגולשים ממכשירים ניידים
  • ניקוד יותר גבוהה של מנועי חיפוש
  • להיות עדכני ורלוונטי יותר מהמתחרים

 

כיום בניית אתרי רספונסיב אינה מותרות אלא צורך ממשי ומהותי, כאשר גולשים נחשפים לאתרים במכשיר הטלפון שלהם הם רוצים לראות את האתר בצורה השימושית, האינטואיטיבית והטובה ביותר, אחרת הגולשים יעברו לאתר שנוח להם יותר לגלוש בו.

התאמת האתר לטלפונים סלולריים זה לא רק עניין טכני אלא נושא שלם הקשור להתנהגות גולשים וחווית גלישה.

במיוחד כאשר רשת האינטרנט מהווה פלטפורמה שיווקית ראשונה ובעלת וחשיבות חשיפה רבה של גולשים לאתר שלכם והיא קריטית להצלחת העסק שלכם בהתאם. אתם לא יכולים למנוע מהגולשים שלכם את חווית המשתמש רק מפני שהם גולשים במכשירים סלולריים.

מהו עיצוב רספונסיבי?

עיצוב רספונסיבי באינטרנט הוא עיצוב אשר מראש לוקח בחשבון שהאתר יוצג על מגוון רחב מאוד של פלטפורמות ורזולוציות וחייב לאפשר חווית גלישה אופטימלית ללא תלות בפלטפורמה ממנה מוצג האתר.

למה דווקא אתר רספונסיבי?

בניית ועיצוב אתר רספונסיבי זולה בהרבה יותר מפתוח אפליקציה ו או בניית אתר סלולרי, בניית אתר רספונסיבי מאפשרת גלישה באתר ללא מעבר לגרסאות אחרות של האתר המתאים למספר קטן של רזולוציות כגון אתרים מותאמים אשר מתאימים למספר רזולוציות קבוע מראש, אתר רספונסיבי או בעברית אתר מגיב, יודע להגיב לרזולוציה שהוא מוגש בא ובהתאם למתוח או לקבץ את המבנה שלו ולהתאים לכל סוגי המכשירים ורזולוציות.

מאז נוספו מאות מכשירים שונים המאפשרים גלישה באינטרנט, והפתרון של "גרסת אייפון" לאתר אינו מספק יותר. ככל שהאינטרנט מגיע ליותר מכשירים שונים (מובייל, טאבלט, טלוויזיות) כך גדל מגוון הפורמטים והגדלים בהם יש להציג את האתרים ויצירת אתר מותאם לכל אחד מהפורמטים והרזולוציות הללו הופכת להיות משימה  בלתי אפשרית.

כאן נכנס לתמונה העיצוב הרספונסיבי. הוא אמנם לא פותר את הבעיה ב"לחיצת כפתור" ודורש תכנון והתאמה, אך שימוש בעיצוב רספונסיבי מאפשר ליצור אתר אחד המסוגל להתאים את עצמו למגוון מכשירים בצורה אופטימלית.

היתרון העיקרי של עיצוב רספונסיבי לעומת עיצוב אתר מיוחד לכל פלטפורמה הוא היכולת שלו לעבוד גם במכשירים חדשים שיצאו בעתיד וכמובן, החסכון בהוצאות על בניית אתרים ואפליקציות מיוחדות לכל מכשיר.

 

 בניית אתרים – דוגמאות

אצלי או אצלך?

מעוניין למתג את העסק שלך כמוביל בתחומו באינטרנט?

מעוניין לקבל פניות מלקוחות חדשים ולהיחשף לכמות גדולה של גולשים?

 

צור קשר ונוכל ביחד לייצר את הפתרון המתאים רק לך!

 

בטלפון - 054-211-1799

במייל - avihaimd@gmail.com

     google-icon in-icon facebook-icon 

    עקבו אחרינו ברשת